Jakie objawy mają zatoki?

Wrzesień to pierwszy miesiąc, w którym zatoki zdrowych osób bardzo chętnie doznają zapalenia. Niestety, ale okres jesienny jest okresem najbardziej przychylnym chorobom związanym z zatokami. Wpływa na to zmiana temperatury ale także i samego powietrza, która jest odczuwalna w wielu wypadkach, na różnych terenach Polski. Dziś opowiemy o objawach zatok, które mogą być widoczne już teraz. Szybka identyfikacja z pewnością pomoże nam w tym, aby nasz problem nie był bardziej skomplikowany niż jest to możliwe. Zapraszamy!

W zależności od danego schorzenia, zatoki mogą objawiać się w naszym wypadku w bardzo różny sposób. Oczywiście najbardziej podstawowym będzie zatkany nos, który będzie mógł towarzyszyć nam podczas każdego wyjścia na dwór, następnie nawet i w pomieszczeniach. Jeśli nasz nos jest zatkany przez długi czas i nie możemy poradzić sobie z tym elementem, zdecydowanie z naszymi zatokami nie jest dobrze.

Zatkanemu nosowi bardzo często towarzyszy katar, który jest również sporym problemem dla ludzi z chorymi zatokami. Jak można się spodziewać, katar również lubi powracać bardzo szybko, co również symbolizuje chore zatoki. Temu wszystkiemu będzie oczywiście towarzyszyć ograniczona zdolność oddychania przez nos, która może być na dłuższą metę wielkim utrapieniem chorych na zatoki.

Zatoki to jednak nie tylko nos. Kiedy nasze zatoki dają długo znać o sobie, towarzyszy im złe samopoczucie i ból głowy, który jest bardzo popularnym elementem tej choroby. Oprócz tego, może towarzyszyć nam także ucisk w twarzy, który symbolizuje ból i który może nasilać się przy schylaniu.