5 magicznych miejsc w Polsce – gdzie warto się wybrać?

W Polsce jest wiele pięknych miejsc, które warto odwiedzić o każdej porze roku. Niezależnie od tego, czy wolisz bardziej turystyczne miejscowości, czy odpoczywasz na łonie natury z daleka od miejskiego szumu, w naszym zestawieniu znajdziesz idealne propozycje dla siebie. Zobacz 5 magicznych miejsc w Polsce, które warto zobaczyć.

Sandomierz idealny na weekend

Sandomierz to małe miasteczko, które jest niesamowicie urocze. Jeśli chcesz zwiedzić je przejazdem albo na weekend, to świetna opcja. Sama Starówka zachwyca o każdej porze roku. W centrum widać Ratusz z zegarową wieżą, a kilka kroków dalej jest Brama Opatowska, z której widać piękny widok na całe miasteczko. Będąc na południu koniecznie trzeba zobaczyć sandomierskie wąwozy lessowe. W pobliżu miasta znajduje się też wiele lokalnych winnic.

A może Świnoujście?

Przeprawa promem, Stawa Młyny i długie spacery nad wodą – to jedne z wielu powodów, dla których warto odwiedzić Świnoujście. Zachwycająca jest też sama plaża, która wyróżnia się swoją… sporą szerokością i miękkim piaskiem. Wiele atrakcji znajduje się też w okolicy Świnoujścia, np. Podziemne Miasto na Wyspie Wolin. Jeśli planujesz weekend albo dłuższy urlop w tej okolicy, przygotuj się finansowo. Pożyczka online to jedna z ciekawych opcji. Pieniądze możesz wydać na dowolny cel, czyli np. wycieczkę po Polsce.

Krakowski Kazimierz

Dawniej samodzielne miasto, dziś jedna z dzielnic Krakowa – mowa tu oczywiście o Kazimierzu. Panuje tu specyficzny nastrój, który widać już po architekturze. Warto odwiedzić lokalne knajpy, puby i restauracje, aby spróbować pysznej kuchni. Poza jedzeniem, koniecznie trzeba zobaczyć żydowskie synagogi. Aż pięć z nich znajdowało się na ulicy Szerokiej. Krakowski Kazimierz tętni życiem o każdej porze roku, czuć też tu artystyczny klimat, dlatego jeśli jesteś miłośnikiem niebanalnej sztuki, zajrzyj do obleganych kafejek i pracowni artystycznych.

Zamek w Janowcu nad Wisłą

Niedaleko Kazimierza Dolnego znajduje się urocze wzgórze, na którym zachowały się ruiny zamku w Janowcu. To miejsce spodoba się nie tylko miłośnikom historii. Choć znajduje się tu wystawa z dawnym wyposażeniem zamku, warto przespacerować się po dawnych zawiłych korytarzach. Przed przyjazdem, warto zorientować się, jakie imprezy aktualnie są organizowane w tym miejscu. Możesz trafić np. na festiwal muzyczny, pokazy rycerskie albo inną okoliczność. Kilka kroków od pozostałości zamku znajduje się sarmacki Dwór z Moniak. W świetny sposób przedstawia klimat z XVIII wieku, a spragnieni noclegu goście, mogą się tu zatrzymać na noc.

Ogrodzieniec – nie tylko zamek

Jura Krakowsko-Częstochowska to bardzo ciekawa opcja dla miłośników jazdy na rowerze, pieszych wędrówek, a także historii i sztuki. Tu warto zwiedzić zamek Ogrodzieniec, który pochodzi z XIV wieku. W tym miejscu realizowano wiele scen np. z „Janosika”. Jeśli wybierasz się na wyjazd z dziećmi, możesz zwiedzić np. Park Miniatur, Dom Legend i Strachów oraz Tor Saneczkowy.