3 najpopularniejsi brokerzy giełdowi online

Stereotypowy makler giełdowy to przedsiębiorca z Wall Street w garniturze i krawacie, który spędza dni na wykrzykiwaniu zleceń kupna lub sprzedaży papierów wartościowych. To jest obraz z przeszłości, obecnie więcej handlowców przełącza się do pracy online z platform, które pozwalają im kupować i sprzedawać akcje za pomocą kilku kliknięć myszką. Zadaniem brokera jest działanie jako pośrednik między kupującymi i sprzedającymi w transakcjach z aktywami finansowymi. Za swoje usługi brokerzy pobierają opłatę prowizyjną od każdej transakcji, uzgodnioną z góry. Głównym powodem, dla którego ludzie zwracają się do brokerów giełdowych, aby zainwestować w akcje notowane na giełdzie jest to, że brokerzy dysponują metodami prawnymi, aby ułatwić i przyspieszyć Twoje operacje na akcjach. Mogą oni wykonać całą pracę za Ciebie – od realizacji transakcji do dystrybucji dywidend, a nawet przetwarzania depozytów, gdy wypłacasz swoje pieniądze.

Główne rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze brokera giełdowego

Depozyt początkowy

W dzisiejszych czasach większość brokerów nie wymaga określonej sumy jako minimalnego depozytu początkowego, co jest wygodne dla początkujących i tych z ograniczonym budżetem. Jednakże, dla niektórych rodzajów kont, będziesz musiał wpłacić minimum od 500 do 10 000 USD.

Opłata prowizyjna

Po pierwsze i najważniejsze, upewnij się, że jesteś świadomy wszystkich opłat prowizyjnych pobieranych przez brokera. Niektóre firmy mogą nie pobierać żadnych opłat za przeprowadzenie transakcji, ale to nie znaczy, że będziesz miał wszystko za darmo.

Dostęp do instrumentów analitycznych

Dostęp do instrumentów analizy akcji jest ważnym kryterium oceny jakości świadczonych usług. W wielu przypadkach, skuteczność Twojego handlu zależy właśnie od obfitości instrumentów i wskaźników analizy technicznej.

Obsługa techniczna

Obsługa klienta, która działa 24 godziny na dobę jest istotnym kryterium przy wyborze idealnego brokera. Jeśli to zaniedbasz, możesz napotkać irytujące niespodzianki dokładnie wtedy, gdy będziesz potrzebował pomocy.

Ranking brokerów giełdowych online

1. eToro

eToro to izraelska firma, która specjalizuje się w usługach finansowych, w tym w Copy Tradingu. Firma ma swoje biura zarejestrowane w Australii, Wielkiej Brytanii, Izraelu, na Cyprze i w USA. eToro daje dostęp do szerokiej gamy papierów wartościowych, którymi handluje się na różnych giełdach na całym świecie. Po zarejestrowaniu konta klienci mogą kupować i sprzedawać kontrakty CFD na różne rodzaje aktywów, w tym akcje, towary, żywność, fundusze powiernicze, rynki Forex i kryptowaluty. Platforma oferuje nowoczesne narzędzia analizy technicznej do analizy bieżącej sytuacji rynkowej, a także kalendarz ekonomiczny z wykresem ważnych wiadomości. Klienci mogą otworzyć darmowe konto demo i przetestować na nim warunki handlowe brokera wraz ze strategiami handlowymi.

Zalety i wady eToro:

+

 • Różne systemy płatnicze do wpłacania i wypłacania pieniędzy.
 • Aktualny produkt – poręczna, innowacyjna platforma do Copy Tradingu z wbudowaną siecią społecznościową.
 • Szeroki dostęp do handlu towarami.

 • Brak obsługi klienta w czasie rzeczywistym poprzez czat lub telefon.
 • Wysokie opłaty prowizyjne za wypłatę pieniędzy.

2. RoboMarkets

RoboMarkets to europejski broker giełdowy regulowany przez CySEC, z licencja nr 191/13. Firma uzyskała licencję w 2013 roku, czyli rok po jej założeniu. Firma z powodzeniem rozwija się i dziś świadczy profesjonalne usługi dla klientów instytucjonalnych i indywidualnych z Europy. RoboMarkets jest brokerem oferującym wiele różnych aktywów, m.in. dającym dostęp do 8 rodzajów aktywów i ponad 12 000 instrumentów handlowych. Klienci otrzymują do dyspozycji profesjonalne platformy i terminale transakcyjne oraz najnowsze technologie handlowe. Wielojęzyczny dział obsługi klienta pracuje 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, aby jak najszybciej rozwiązywać problemy klientów.

Zalety i wady RoboMarkets

+

 • Europejska licencja potwierdzająca wiarygodność brokera.
 • Szeroki zakres dostępnych instrumentów handlowych.
 • Opłaty prowizyjne na kontach ECN i Prime są jednymi z najniższych na rynku.
 • Środki klientów przechowywane są na oddzielnych kontach bankowych, co gwarantuje ich bezpieczeństwo.
 • Szeroki wybór platform: MetaTrader 4/5, autorskie terminale R WebTrader i R Trader, platforma inwestycyjna CopyFX.
 • Firma może poszczycić się wieloma prestiżowymi nagrodami i tytułami branżowymi.

 • Broker obsługuje tylko mieszkańców krajów europejskich.

3. Fidelity

Fidelity jest znaną międzynarodową firmą, która istnieje od 1946 roku. Siedziba firmy znajduje się w Bostonie (Massachusetts, USA). Holding oferuje szeroki zakres usług finansowych, aktywa handlowe oraz kilka rodzajów kont.

Konta handlowe Fidelity umożliwiają sprzedaż i kupno indeksów, kontraktów terminowych, udziałów w funduszach inwestycyjnych, akcji i innych papierów wartościowych. Platforma posiada wbudowane opcje, które pomagają inwestorom obiektywnie ocenić ryzyko i przetestować swoje strategie przed rozpoczęciem handlu.

Zalety i wady Fidelity

+

 • Zlecenia są realizowane bardzo szybko.
 • Szeroki wybór instrumentów analitycznych.
 • Szeroki dostęp do handlu papierami wartościowymi.

 • Skomplikowana nawigacja w poszukiwaniu wymaganego aktywa.
 • Dość wysoka opłata prowizyjna za usługi brokerskie.
 • Wszystkie instrumenty handlowe nie są dostępne z jednej platformy jednocześnie.

Wniosek

Znalezienie wiarygodnego brokera giełdowego online może wydawać się trudnym zadaniem, zwłaszcza w dzisiejszej dobie technologii. Musisz wziąć pod uwagę cały szereg czynników, takich jak wysokość opłat, rozwiązania techniczne, wielkość depozytu początkowego itp. Rozsądnie byłoby wybierać spośród oficjalnie licencjonowanych firm, nawet jeśli warunki innych brokerów wydają się kuszące.