Tematyczne imprezy dla pracowników? Sprawdź top 5 pomysłów!

Jesteśmy po dwóch latach pandemii. Nasi pracownicy kawał czasu przesiedzieli w domach. Po tym bardzo stresującym czasie, ludzie pragną ruchu, rozrywki i bardziej dynamicznej formy spędzania czasu. Nie inaczej jest w przypadku imprez integracyjnych. Członkowie naszych działów i zespołów nie zadowolą się już siedzeniem przy ognisku czy zabawami, przy których nie trzeba się specjalnie ruszać. Tego wszystkiego mieliśmy pod dostatkiem od 2020 roku. Pora rozruszać nieco zatrudnione przez nas osoby i zafundować im nieco szaleństwa. Do akcji wkraczają firmowe imprezy tematyczne. Które z nich wiodą prym na dzisiejszym rynku eventowym?

  1. Alicja w Krainie Czarów zaczaruje każdego

Obecna rzeczywistość sprawia, że wszyscy chętnie uciekniemy na chwilę do odrealnionego, kolorowego świata, w którym nic nie jest takie, jakim się wydaje. Kultowa baśń „Alicja w Krainie Czarów” to doskonały motyw imprezy firmowej. Kolorowe dekoracje, efekty świetlne i kostiumy podkreślą niewiarygodnie magiczny klimat imprezy.

Do dyspozycji gości będzie iluzjonista, który oczaruje nas przeczącymi prawom fizyki sztuczkami. Niesamowity molekularny pokaz barmański również oczaruje przybyłych.

  1. Impreza w stylu Pin Up

Jednymi z najlepszych pomysłów na imprezy tematyczne to te, gdzie goście mają możliwość przebrania się. Świetnym motywem na takie wydarzenie jest styl Styl Pin up, czyli nawiązanie do klimatu lat 50’tych XX wieku, gdzie prym wiodły kolorowe sukienki w gorszki czy kwieciste wzory. Panowie w mafijnych, ale zarazem eleganckich garniakach – to wszystko przy akompaniamencie muzyki z tamtego okresu.

Kulminacją wieczoru będziepokaz taneczny, prawdziwe kowbojke show rodem z USA czy pokaz amerykańskiego tańca jakim jest rock’n’roll. Nie ma na świecie chyba osoby, która nie wzdychałaby choć przez chwilę w legendarnym Elvisie czy Marylin Monroe. Motyw ten sprawdzi się niezależnie od pory roku, lokalizacji czy ilości uczestników.

  1. Paryski wieczór

Paryż, chyba najpopularniejsze miasto miłości, zaś język francuski uważany jest za najbardzie romantyczny język świata. Taką mieszankę z powodzeniem można wykorzystać jako przewodni motyw na event dla pracowników. Zaprośmy uczestników do stolicy Francji i zaserwujmy im doznania i uniesenia, o jakich można jedynie śnić odwiedzając inne miasta.

Na Saliz pewnością spotkamy prawdziwego mima – nieodzowny element paryskich przestrzeni i ulic. Artysta rozbawi zgromadzonych, zainteresuje ich swoim przekazem i puentą przy użyciu jedynie mowy ciała. Rewia taneczna wykona dla nas trzy efektowne pokazy, z subtelną, ale jakże zmysłową burleską na czele. Zadbamy oczywiście o odpowiednią dekorację – ścianki materiałowe w klimacie Paryża, gigantyczna butelka szampana czy model wieży Eiffla. To tylko część ozdób, jakie przygotowaliśmy na ten event.

  1. El Dia de Los Muertos

Makijaże w meksykańskim stylu La Muerte są coraz bardziej popularne na świecie, a przeżywanie w radości teoretycznie smutnej okazji jest niezwykle interesyjącym doświadczeniem. Warto przenieść niepowtarzalny klimat znad Jukatanu na pole pracowniczej integracji i pokazać im chociaż namiastkę tej fantastycznej i intrygujacej kultury.

Kolorowe lampiony, girlandy i światła są nieodłącznymi elementami tego przedsięwzięcia. Klimatyczne wiszące ozdobne czaszki, specyficzne dla Święta Zmarłych w Meksyku również zagoszczą na Sali eventowej. Uczestnicy będą mogli ozdobić twarze w makijaże w stylu La Muerte i bawić się w tym entourage  przez całą noc.

Impreza w stylu meksykańskim bez ichniejszego jedzenia jest jak polska Wigilia bez pierogów! Na stole nie zabraknie meksykańskiej zupy z mięsem lub w wersji vege, chilli con carne, chorizo czy placków kukurydzianych tak uwielbianych przez meksykańskie maluchy!

  1. Wielki Gatsby

Obrzydliwie bogaty Amerykanin zaprasza na przyjęcie! Przenosimy się do lat 20-tych poprzedniego wieku by zasmakować nieco luksusu i splendoru imprez organizowanych przez najmożniejszych i najbardziej majętnych ludzi na globie. Eleganckie kobiety, szykownie ubrani mężczyźni, bogate dekoracje i pokazy artystyczne – wszystko to, by zadowolić wyrafinowane gusta przybyłych.

Ekscentryczny Gatsby ma przeróżne pomysły na umilenie czasu swoim gościom. Zafunduje nam on między innymi pokaz mody ze swojej epoki czy konkuts tańca „Jay i Daisy”. Drinki serwowane w alkogoglach czy ubogacona wersja „Koła Fortuny” to atrakcje, obok których obojętnie nie przeszedł jeszcze nikt.