Oczyszczacz powietrza z funkcją ogrzewania – TOP 3 polecane modele od marki PHILIPS

Oczyszczacz powietrza to kolejny sprzęt, na który powinniśmy wygospodarować miejsce w domu. Często używamy również nawilżacza, cyrkulatora, grzejnika elektrycznego – opcji jest naprawdę wiele! Nic dziwnego, że producenci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom kupujących i proponują modele łączące kilka funkcjonalności. Dzięki temu nie zagramy przestrzeni dodatkowymi urządzeniami, a możemy korzystać z wielu przydatnych rozwiązań. Takie sprzęty znajdziemy na przykład w ofercie marki Philips. Które z nich są warte uwagi? Czas dokładnie im się przyjrzeć!

Jaki oczyszczacz wybrać?

Szukając najlepszego oczyszczacza powietrza do domu, warto postawić na sprzęt od sprawdzonego producenta, któremu zaufaliśmy także na innych polach. Urządzenia marki Philips są świetnie oceniane, nic więc dziwnego, że mając jedno z nich, bez wahania dokupujemy kolejne. Producent oferuje dopracowane, nowoczesne oczyszczacze powietrza, zwykle wyposażone w szereg dodatkowych funkcji. Jak porównywać poszczególne modele? Oto lista elementów, które dobrze przeanalizować przed dokonaniem zakupu:

 • zasięg pracy urządzenia;
 • generowany hałas;
 • system filtracji;
 • koszty eksploatacji – związane najczęściej z wymianą filtra;
 • dostępne tryby pracy – np. nocny lub automatyczny;
 • energooszczędność;
 • współczynnik CADR, czyli tempo wymiany powietrza;
 • dodatkowe funkcje – np. ogrzewanie;
 • design urządzenia.

To wszystko kwestie, których nie można ignorować, wybierając najlepszy oczyszczacz powietrza. Wiele osób chce jednak, by oprócz oczyszczania, nowy sprzęt potrafił coś więcej. Jakie są najpopularniejsze dodatkowe funkcje? Można do nich zaliczyć:

 • nawilżanie powietrza;
 • cyrkulację lub chłodzenie.

Zwykle oczyszczacze mają jedną, maksymalnie dwie dodatkowe funkcje. Dlatego kupując taki wielofunkcyjny sprzęt, dobrze się zastanowić, z których rozwiązań najchętniej korzystamy – i tak wybrać konkretny model. Jaki budżet warto założyć? Najbardziej rozbudowane propozycje marki Philips kosztują ok. 3000 zł – dobrze więc liczyć się z takim wydatkiem!

Polecane modele oczyszczaczy Philips

Jaki oczyszczacz marki Philips będzie strzałem w dziesiątkę? Sprzęty tej marki zbierają bardzo dobre recenzje. Wszystko więc zależy od tego, na jakich funkcjonalnościach nam zależy i jaki mamy budżet. Dobrze przyjrzeć się następującym propozycjom!

 • PHILIPS AMF870/15 – model, który sprawdzi się w pomieszczeniu do 70 metrów kwadratowych, wyposażony jest w czujniki gazu, jakości powietrza i kurzu. Oprócz oczyszczania, również ogrzewa – wszystko dzięki zaawansowanej grzałce ceramicznej. Ale to nie koniec – w ciepłe, letnie dni zapewnia uczucie chłodu – silny strumień powietrza orzeźwia nawet przy rosnących za oknem temperaturach. Zastosowanie sztucznej inteligencji pozwala automatycznie dopasowywać ustawienia, by osiągać najlepsze rezultaty. Zaawansowaną filtrację zapewnia 3-stopniowy proces, usuwający szkodliwe składniki. Warto również zwrócić uwagę na cichy tryb nocny i niskie zużycie energii.
 • PHILIPS Seria 2000i AC2729/13 – kolejna propozycja wyposażona w dodatkowe funkcje – tym razem to nawilżanie powietrza! Zasięg urządzenia wynosi maksymalnie 40 metrów kwadratowych, jest ono wyposażone w czujniki brzydkich zapachów, jakości powietrza, kurzu i gazu. W tym modelu wyróżnia się technologia NanoCloud, która łączy suche powietrze z cząsteczkami wody – w ten sposób zyskujemy odpowiednie nawilżenie bez nieestetycznych osadów. Urządzenie może pracować m.in. w trybie automatycznym lub nocnym.
 • Series 3000i PHILIPS AC3829/10 – kolejna propozycja oczyszczacza z funkcją nawilżania powietrza. Maksymalny zasięg tego sprzętu to 37 metrów kwadratowych. Model ten jest wyposażony w czujniki jakości powietrza, alergenów, poziomu nawilżenia i może być łatwo sterowany za pomocą aplikacji mobilnej. Wśród trybów pracy znajdziemy in nocny oraz automatyczny. Ciekawym rozwiązaniem jest rownież utrzymywanie stałego poziomu nawilżenia powietrza.

Oczyszczacze Philips w sklepie MediaMarkt to jedne z najchętniej wybieranych urządzeń. Wiele modeli łączy oczyszczanie powietrza z innymi funkcjami – dzięki temu to odpowiednia inwestycja na lata!