Laserowy resurfacing twarzy – skuteczny sposób na odmłodzenie

Zabiegiem, który skutecznie pomoże odmłodzić naszą skórę, jest laserowy resurfacing. Co warto wiedzieć o tym zabiegu? Sprawdzamy!

Laserowy resurfacing twarzy – o czym mowa?

Laserowy resurfacing twarzy to odpowiedź na oczekiwania tych, którzy chcą pozbyć się oznak starzenia i cieszyć się zdrowym, a przy tym pięknym wyglądem.

Zabieg najczęściej wykonuje się z wykorzystaniem lasera frakcyjnego na twarzy, szyi oraz dekolcie. Aby się jemu poddać, wystarczy zgłosić się do najlepszego gabinetu medycyny estetycznej.

Laserowy resurfacing twarzy – dla kogo?

Kto może poddać się zabiegowi? Komu dedykowany jest laserowy resurfacing twarzy? Z pewnością jest to zabieg, który może rozważyć każdy, kto już zauważył na swojej skórze oznaki starzenia. To jednak nie wszystko, ponieważ zabieg laserem frakcyjnym we Wrocławiu dedykowany jest również dla osób, które borykają się z bliznami, w tym również z bliznami potrądzikowymi, pourazowymi, czy oparzeniowymi.

Nie ma znaczenia wiek, czy też płeć, ponieważ mamy do czynienia z zabiegiem, który sprawdzi się jednakowo u kobiet, jak i mężczyzn.

Zalecana częstotliwość

W zależności od takich aspektów jak procent starzenia skóry, wiek pacjenta, głębokość zmarszczek, porów i blizn potrądzikowych, liczba zabiegów może wahać się od jednego do szczęściu.

Przy mniejszych zmarszczkach i zwiotczeniu skóry, odpowiednie efekty uzyskamy natomiast już pod jednym zabiegu.

Z kolei głębokie zmarszczki, bruzdy a także blizny wymagają nawet od 4 do 6 powtórzeń w odstępach od 6 do 12 tygodni.

Pamiętajmy, że poprawka jakości skóry jest efektem zmiany jej struktury, przez co utrzymuje się stosunkowo długo, nawet do kilku lat.