Dodatki męskie w postaci złotych zegarków i biżuterii – czy warto je mieć na ręku?

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że przeważnie idąc ulicą widzimy mężczyzn, którzy mają na ręku biżuterię w postaci zegarków czy też innych dodatków. Oczywiście, różnie bywa z dopasowaniem jej do ubrań, natomiast spora część mężczyzn przynajmniej wychodząc na oficjalne wyjścia stara się, by tworzyła ona jedną całość. Męskie dodatki mają na celu wzmocnienie atrakcyjności i poczucia pewności siebie, ale też w postaci zegarków czysto praktyczne znaczenie – mają pokazywać godzinę. Postanowiliśmy sprawdzić czy warto je mieć na ręku. Aby się dowiedzieć więcej, zachęcamy do przeczytania poniższego artykułu.

Zegarki złote męskie – elegancja, czy kicz?

O ile złoty kolor zawsze kojarzy nam się z elegancją, to czasami na rynku można spotkać produkty, które tylko imitują ten piękny kolor. Nie musimy oczywiście mówić, że nie ma to niczego wspólnego z estetyką, a z czasem zamienia się to w karykaturę. Nie dość, że taki produkt wygląda bardzo brzydko, to ciężko go dopasować do czegokolwiek. Markowe złote zegarki męskie są prawdziwym synonimem klasy, którego absolutnie nie trzeba się wstydzić. To produkty, które charakteryzuje wysoka jakość, które zdecydowanie dodają prestiżu. 

Nie można zapomnieć o tym, że na złote zegarki patrzymy również pod kątem jakości. Trudno o wymagania, jeżeli produkt kosztował raptem kilkanaście złotych, a w zamian wymagamy od niego tego, żeby działał nam przez lata. Są to oczekiwania nierealne, a nawet często okazuje się, że taki czasomierz będzie działał kilka miesięcy i raczej z czasem będziemy się irytować, że daliśmy się nabrać na jego zakup. Mówiąc żartobliwie, niektórym osobom złote zegarki męskie kojarzą się z rosyjską mafią i kompletnym brakiem gustu, natomiast idealnie dopasowany zegarek do garnituru może zrobić ogromne wrażenie. Wystarczy tylko zobaczyć reakcje ludzi na to, że ktoś ma taki zegarek podczas oficjalnego wyjścia. Złoto zawsze wyróżniało, wyróżnia i będzie wyróżniać się spośród innych szlachetnych materiałów.

Decydując się na zakup określonego złotego zegarka warto dołożyć kilkaset złotych, by w zamian mieć produkt, który będzie działać latami. Zdarzają się przypadki, w których to wartościowe zegarki męskie są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Wartościowy zegarek posiada funkcje takie jak: stoper, alarm, datownik, a w razie bardziej sportowych zegarków jest możliwość połączenia z telefonem czy też nawet ładowania baterii za pomocą słońca. Trudno o takie rzeczy w budżetowych czasomierzach, więc na pewno nie polecamy nadmiernego oszczędzania.

Biżuteria męska, czyli subtelne dopełnienie garderoby

Chcąc dopełnić naszą garderobę, warto sięgnąć po sprawdzone dodatki. Poza zegarkami, które są oczywistym pomysłem, można zakupić również różnego rodzaju bransoletki, łańcuszki czy wisiorki. Obecnie producenci tworzą coraz większą liczbę wzorów, ponieważ takie są oczekiwania mężczyzn. Jeszcze przed wieloma laty jedynym elementem biżuterii był zegarek, ewentualnie panowie nosili święte łańcuszki z medalikami. Dziś ubiór męski znacznie się zmienił i wraz z nim potrzeby panów poszły dalej. Biżuteria męska może być stworzona z różnego materiału. Jeżeli chodzi o łańcuszki, to mówimy głównie o srebrze czy złocie, natomiast często można zobaczyć różną biżuterię na ręku w formie opasek.

Bardzo ekstrawaganccy mężczyźni decydują się na kolczyki, natomiast one polaryzują kobiety. Jedne twierdzą, że dodaje to szyku, natomiast inne wykpiwają ten rodzaj biżuterii twierdząc, że przekłuwanie uszu jest niemęskie i wcale nie dodaje atrakcyjności panom. Podobnie jest z noszeniem różnego rodzaju sygnetów czy pierścionków, chociaż te pierwsze są typowo męską rzeczą, natomiast jeżeli widzimy coś innego na męskiej dłoni, to jest to ślubna obrączka. Aby mężczyzna tworzył całość, wszelkie dodatki powinny być dobierane bardzo subtelnie i z pewnością zasada „czym więcej, tym lepiej” niekoniecznie sprawdzi się w przypadku biżuterii. Dobrym rozwiązaniem może być skonsultowanie danych zakupów z ukochaną osobą, by się nie ośmieszyć w towarzystwie i pokazać swoją klasę.

Męskie dodatki – czy koniecznie trzeba je mieć?

Oczywiście, że nie. Nie ma żadnego obowiązku posiadania biżuterii, jednak zakup zegarka powinien być bardzo istotny. Poza czynnikiem wizualnym ma on również aspekt praktyczny. Korzystanie z zegarka ułatwia życie, jak również w przypadku bardziej rozbudowanych technologicznie produktów monitorować naszą aktywność. Co do biżuterii, to bardzo trzeba uważać, by nie stracić zbyt wiele ze swojej męskości, a zarazem czuć się bardzo pewną siebie osobą.