Zapalenie zatok – palący problem Polaków!

Zapalenie zatok to jeden z wiekszych problemów w okresie jesienno zimowym. Musimy brać pod uwagę fakt, że zapalenie zatok jest problemem mogącym doskwierać każdemu z nas. Bez względu na wiek czy płeć, problemy za zatokami mogą rozpocząć się z dnia na dzień. Jak uniknąć problemów z zatokami w okresie zimowym? Odpowiemy na to pytanie dzisiaj!

Problemy z zatokami doskwierają ludziom w różnym wieku. Ich początek ma miejsce w momencie, kiedy nasze zatoki nie są odpowiednio chronione w okresie, w którym mamy obniżoną odporność (jesień, zima i wiosna). Skutkiem tego, bardzo łatwo jest dorobić się problemów zarówno w okresie jesiennym, gdzie ubieramy się niezbyt ciemno, jak i w okresie letnim, kiedy zaczynamy za wcześnie ubierać się odważnie.

Głównym problemem zatok jest oczywiście zły (a właściwie brak ubioru wierzchniego na głowie). W zdecydowanej większości z nas problemy z zatokami rozpoczynają się od braku noszenia czapki. Jeśli czapka nie jest naszym ulubionym elementem ubioru, zastąpmy ją ciepłym kapturem. Niestety nawet i on nie uchroni nas w pełni od możliwości zyskania zapalenia zatok, jednak może pomóc nam chronić się z pewną dozą skuteczności w okresie zimowym.