Terapia dla par

Terapia dla par to taki reset naszych aktualnych emocji i relacji. Reset na który warto sobie pozwolić i którego często my sami nie umiemy wprowadzić. Potrzebna jest nam do tego osoba postronna, która wejdzie między nas i podpowie, jak rozwiązać nasz konflikt.

Dlatego też terapie dla par są coraz częściej wykorzystywane przez osoby, które nie mają dokładnego planu na to, jak rozwiązać konflikt z drugą połówką. Temat wcale nie musi być z gatunku tego najcięższego a my sami nie musimy być w opłakanym stanie, aby sięgać po pomoc. Wręcz przeciwnie.

Wystarczy przypomnieć sobie wcześniejsze niesnaski i zrozumieć, jak wiele czasu my i inni, których poznaliśmy w życiu na tym tracili. Wtedy możemy zrozumieć, że terapia dla par ma przyśpieszyć proces do którego i tak chcemy doprowadzić. Mówimy tu o zgodzie i wybaczeniu.

Nie zapominajmy lecz wybaczajmy.

Oczywiście każda sytuacja jest inna i wymaga innych środków. Jeśli jednak jest jeszcze o czym rozmawiać z drugą połówką, znaczy iż szukamy kompromisu i rozwiązania danej sytuacji. Wszakże dwie osoby które kłócą się, chcą w domyśle zgody i zażegnania konfliktu. Inaczej by nie traciły na siebie czasu.

W tym wszystkim może pomóc nam profesjonalna osoba, która zajmuje się godzeniem par i która ma o wiele większe doświadczenie niż my sami.

Oferta powinna być dla nas jak najbardziej interesująca.