Pękające pięty – jaki krem wybrać?

Pękające pięty to problem większości z nas. Skóra tej części ciała z reguły jest względnie gruba oraz posiada znikomą ilość gruczołów łojowych. W rezultacie jest ona narażona na rogowacenie, przesuszanie i pękanie. Jak więc zadbać o zdrowie i estetyczny wygląd swoich pięt?

Odpowiedzią jest kosmetyk, który skomponowany jest z dobrze dopasowanych do siebie składników. W tym artykule przedstawimy pożądane części składowe najwyższej jakości kremu na pękające pięty. Podolodzy wskazują, że posiada je The Rich Foot Cream marki Herbus. Za chwilę wspólnie sprawdzimy, czy faktycznie tak jest. 

Jakie są przyczyny pękających pięt? 

Przyczyn pękających pięt jest wiele: począwszy od słabego nawilżenia, poprzez brak pielęgnacji kosmetycznej, na chorobach — kończąc. Do innych, równie częstych przyczyn wysuszonych pięt należą:

 • nieodpowiednie lub zbyt ciasne obuwie,
 • przesadne ścieranie naskórka, 
 • niedobór witaminy A,
 • nadwaga,
 • niedobór żelaza. 

Co na pękające pięty? 

Sposobów na leczenie pękających pięt jest wiele — w zależności od przyczyny. Skutecznym na nie lekiem okazać się mogą zarówno domowe metody — których nauczyły nas nasze babcie — jak i fachowa pielęgnacja kosmetyczna, którą otrzymamy w ekskluzywnym salonie spa. 

Nie można zapominać także o działaniach profilaktycznych jak choćby używanie odpowiednio dobranego obuwia czy wkładek ortopedycznych. W przypadku poważnych przyczyn suchych pięt niezbędna okaże się jednak wizyta u lekarza zajmującego się tego typu problemami.

Domowe sposoby na popękane pięty

Zanim przejdziemy do bardziej kompleksowych rozwiązań problemów z pękającymi piętami, przyjrzyjmy się tym, których nauczyły nas przed laty nasze matki i babcie. Przykładem tych ostatnich jest peeling z sody oczyszczonej. Doskonale zmiękcza on wysuszoną powierzchnię stóp. Jeśli wetrzemy go pumeksem, to taki preparat dobrze usunie także zrogowaciały, martwy naskórek. Aby przygotować tę mieszankę, trzeba wymieszać sodę oczyszczoną wraz z wodą, a następnie nałożyć na wysuszone miejsca. 

Drugim, domowym sposobem na regenerację popękanych pięt, są także kąpiele w soli z Morza Martwego. Wspomniany produkt ma właściwości lecznicze i doskonale sprawdza się w leczeniu wielu chorób skórnych. Sól ta wzmacnia naturalną barierę ochronną skóry oraz warstwę rogową. Na koniec warto dodać, abyśmy nie próbowały kąpieli w zwykłej soli kuchennej. Ta ostatnie nie posiada bowiem leczniczych właściwości. 

Najwyższej jakości krem na popękane pięty — jakie składniki powinien zawierać?

Głównym składnikiem każdego dobrego kremu do stóp powinien być mocznik. W stężeniu od 10 do 30% działa on zmiękczająco. Powyżej zaś 30% — silnie złuszczającym. 

Innymi wartościowymi komponentami balsamu są: babka lancetowata, 20% urea, szałwia, usnea barbata, masło shea, frakcja z olejku z drzewa herbacianego, lanolina i ferment drożdżowy.

Jaka jest najlepsza maść na pękające pięty? 

Kremów do stóp na rynku jest bardzo dużo, lecz nie wszystkie dają pożądany efekt gładkich i nawilżonych pięt. Jak wiemy z powyższego akapitu, podczas wyboru kierować się powinnyśmy obecnością w kremie wszystkich najważniejszych składników. Każdy z powyższych zawiera The Rich Foot Cream marki Herbus.

Krem ten powoduje kompleksową ochronę stóp: 

 • babka lancetowata — regeneruje naskórek;
 • 20% urea — zmiękcza i złuszcza zrogowaciałą skórę;
 • szałwia — działa odświeżająco; 
 • usnea barbata — hamuje wydzielanie zapachu;
 • masło shea — odżywia naskórek; 
 • frakcja z olejku z drzewa herbacianego — przeciwdziała potliwości;
 • lanolina — ochroni skórę pięt przed pękaniem;
 • ferment drożdżowy — nadaje stopom zdrowy wygląd.

Podsumowanie

Jak już wspomniałyśmy, popękana skóra pięt to problem, który dotknąć może każdej z nas. Przysparza uczucia dyskomfortu, a nierzadko bólu. Sposobów na poradzenie sobie z nim jest wiele: zarówno tych domowych, jak i tych bardziej specjalistycznych. Zaniedbywanie kondycji naszej skóry może doprowadzić do poważniejszych chorób, dlatego decydujmy się jedynie na najskuteczniejsze z nich.


Są nimi najwyższej jakości kremy na pękające pięty. Marka Herbus przygotowała kremy do różnych części ciała z dobrze dopasowanym i sprawdzonym składem. Wedle Klientek przynoszą one pożądany efekt.