Jaki parasol ogrodowy wybrać na letnie miesiące?

Doskonałym sposobem na cieszenie się latem jest altana i trochę ziemi. Ale co z innymi niezbędnymi rzeczami? Zestaw wypoczynkowy, grill, parasol ogrodowy zapewnią ochłodę w upalne dni! Jak wybrać parasol? Na co zwrócić uwagę? Przeczytaj nasz artykuł, by dowiedzieć się więcej.

  • Wybór parasoli ogrodowych

Podczas poszukiwania idealnego parasola ogrodowego lub tarasowego ważne jest, aby wziąć pod uwagę nie tylko cenę. Chcesz czegoś, co nie tylko ochroni cię przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, ale także będzie stylowe, trwałe i funkcjonalne, co jest istotną kwestią przy zakupie takiego przedmiotu! 

Różne rodzaje parasoli są dostępne w szerokiej gamie cenowej – od klasycznych modeli, przez montowane na ścianie, po składane – skąd więc wiadomo, co jest najlepsze? Nie ma jednej odpowiedzi, ponieważ każdy lubi pewne cechy w inny sposób.

  • Dopasuj produkt do swoich potrzeb

Rynek jest zalany nieskończoną liczbą opcji dla klientów, którzy szukają idealnego parasola ogrodowego. Każdy znajdzie coś dla siebie – w zależności od tego, kto będzie z niego korzystał! Samotna osoba może potrzebować czegoś lekkiego i kompaktowego, natomiast duże rodziny potrzebują solidnych modeli. Każdy klient liczy z kolei na to, że parasol ogrodowy będzie zaprojektowany tak, aby wytrzymał warunki pogodowe, takie jak silny wiatr lub ulewny deszcz. Osoby starsze powinny zwrócić uwagę, czy ich sprawność fizyczna nie uniemożliwia im montażu bez pomocy – warto wybrać wówczas taki model, który jest dość łatwy w montażu i przenoszeniu, ale też dobrze chroni przed promieniami słonecznymi, które dla starszych osób są szczególnie niebezpieczne. 

  • Ważna jest wytrzymałość

Podczas zakupów mebli zewnętrznych, dekoracji lub parasoli ogrodowych warto zwrócić uwagę na jakość materiałów konstrukcyjnych. Przedmioty te są stale narażone na działanie czynników zewnętrznych i z czasem ulegają zużyciu w wyniku narażenia na działanie trudnych warunków atmosferycznych, takich jak promieniowanie UV, wysokie/niskie temperatury, deszcz, co może prowadzić do tego, że będą mniej skuteczne niż w momencie zakupu, jeśli nie będą odpowiednio pielęgnowane. Jednak na nic zda się pielęgnacja, jeśli materiał, z którego wykonany jest parasol, będzie nieodpowiedni. Warto zwracać uwagę na to, z czego się składa, by wybrać ten najbardziej odporny na czynniki zewnętrzne.

  • Jak duży ma być parasol? 

Przy zakupie parasola pierwszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę, jest jego rozmiar. Kluczowe parametry, na które należy zwrócić uwagę, to szerokość i długość – dostosowane w zależności od preferencji, jak również od tego, jak dużo miejsca potrzebuje Twoja osłona przed promieniami słonecznymi. Rozmiary zaczynają się już od 2,5 m, natomiast większe modele mogą mieć nawet 5+ metrów! Większość ludzi kupuje je po to, aby przykryć miejsca do odpoczynku, takie jak stoły zewnętrzne do spożywania posiłków, ale także duże powierzchnie, takie jak patia w pobliżu wody. Warto wymierzyć dokładnie ten obszar i na tej podstawie wybierać parasol.