Gdzie wyjechać na zimowe wakacje za granicą

Zima w Polsce potrafi dać się we znaki. Jak nie śnieg i mróz to deszcz, wiatr i chmury. Kilka miesięcy w takiej atmosferze potrafi wpłynąć negatywnie na zdrowie fizyczne i psychiczne. Warto jest zatem zaplanować zimowy wyjazd w cieplejsze zakątki ziemi. Wakacyjne temperatury w styczniu czy lutym panują nawet w Europie. Nie trzeba zatem lecieć bardzo daleko, żeby cieszyć się bezchmurnym niebem i słońcem.

Malta

Tylko 2 godziny lotu a w środku stycznia można spacerować po ulicy w krótkim rękawie. Malta to niewielka wyspa na Morzu Śródziemnym na południe od Włoch. Styczeń czy luty może nie są porą na kąpiele wodne, ale jest to idealny moment na długie spacery i zwiedzanie Malty. Jest to mała wyspa, ale jest tam dużo do zobaczenia. Można odwiedzić stolicę Malty, czyli Valettę, urocze miasto Mdina lub oryginalne formacje skalne Blue Grotto.

Dubaj

Trochę dłuższy lot i można liczyć na jeszcze wyższe temperatury. Dubaj w ostatnich latach stał się bardzo popularnym kierunkiem wakacyjnym w okresie zimowym. W czasie polskiej zimy w Dubaju panuje słońce i wakacyjne temperatury. Można korzystać ze sportów wodnych i pluskać się w wodzie. Temperatury nie są jednak aż tak wysokie jak latem, co pozwala na zwiedzanie miasta. A w Dubaju jest co odwiedzić. Przede wszystkim należy wstąpić do centrum handlowego Dubai Mall, trzeba odwiedzić starą część Dubaju i wybrać się na spacer do Dubai Marina.

Cypr

Cypr to interesujący kierunek wakacyjny. Na tej małej wyspie można bowiem doświadczyć zarówno lata, jak i zimy. Na Cyprze znajdują się góry, które zimą pokryte są śniegiem. W dolnych partiach natomiast panują wysokie temperatury wprost idealne na zwiedzanie i długie spacery. Koleją ciekawostką na temat Cypru jest fakt, że wyspa podzielona jest na dwie części: grecką i turecką. Podróżując na Cypr odwiedza się zatem dwa różne kraje. Przy przekraczaniu granicy grecko-tureckiej należy bowiem okazać paszport.

Meksyk

Meksyk jest zupełnie egzotycznym kierunkiem. Jest to znacznie dłuższa podróż, ale w Meksyku liczyć można na 30 stopniowe temperatury. Okres polskiej zimy jest najlepszym momentem na wakacje w Meksyku. Szczególnie jeżeli podróżujący chcą wypoczywać na plaży i kąpać się w morzu.

Karaiby

Ostatnia propozycją na zimowe wakacje są wyspy karaibskie. Karaiby to idealny kierunek na leniwe wakacje. Do wyboru jest wiele wysp w tym Barbados, Dominikana, Martynika, Gwadalupa czy St. Lucia. Każda z tych wysp jest inna, więc zimowy wypoczynek można spędzić nawet na kilku z nich.