Alternatywa dla chwilówek – pożyczka online bez zaświadczeń

Aktualna sytuacja pandemiczna sprawiła, że jeszcze chętniej korzystamy z Internetu, starając się ograniczać bezpośrednie kontakty. To rozwiązanie poza dbaniem o własne zdrowie i bezpieczeństwo ma jeszcze jedną istotną zaletę. Jest nią wygoda. Większość formalności, które do tej pory wymagały sporej ilości czasu, została ograniczona do absolutnego minimum. Zmiany te nie ominęły również sektora finansowego. Teraz aby zaciągnąć pożyczkę i zyskać dodatkowe środki, często nie musimy kompletować stosu zaświadczeń i umów, a nawet nie musimy wychodzić z domu. W ofercie pojawiły się bowiem pożyczki online bez zaświadczeń, które umożliwiają zdobycie ekstra gotówki dosłownie w kilka chwil, bez konieczności opuszczania własnej kanapy.

Pożyczki przez Internet – poznaj ich zalety

Pożyczki na raty, które można zaciągnąć bez wychodzenia z domu, korzystając wyłącznie z Internetu, cieszą się coraz większą popularnością. Stają się atrakcyjniejszą alternatywą dla popularnych do tej pory szybkich chwilówek. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, biorąc pod uwagę ilość zalet wynikających z takiego rozwiązania. Poza wspomnianą wyżej możliwością ograniczenia kontaktu bezpośredniego, taka forma pożyczania pieniędzy jest niezwykle wygodna i pochłania zdecydowanie mniej czasu niż zaciąganie pożyczki w tradycyjny sposób. Może z niej skorzystać każdy, kto spełnia warunki  wybranej oferty.

W związku z przeniesieniem formalności związanych z zaciąganiem zobowiązania finansowego do sieci, ich zakres uległ znacznej redukcji. Dla pożyczkobiorcy to dodatkowy atut pożyczki online, która dzięki temu, często określana bywa mianem pożyczki bez zaświadczeń. Rzeczywiście, w większości przypadków do pozytywnego rozpatrzenia wniosku wystarczy jedynie jego poprawne uzupełnienie oraz uzyskanie pozytywnej oceny zdolności kredytowej. Czasy, w których ubiegając  się o pożyczkę, należało przybyć głównie do placówki i zgromadzić cały plik różnego rodzaju zaświadczeń, na szczęście minęły bezpowrotnie.

Oczywiście warto wspomnieć, że za pośrednictwem sieci zazwyczaj możemy pożyczyć jedynie określoną kwotę, która w zależności od danej oferty nie przekracza kilkudziesięciu tysięcy złotych. W przypadku wyższych sum konieczna będzie już wizyta w stacjonarnej placówce. Pożyczka online zazwyczaj jest też proponowana stałym klientom instytucji finansowych, za pośrednictwem ich bankowości elektronicznej. Jeżeli zamierzamy zaciągnąć pożyczkę w banku lub placówce pozabankowej, której nie jesteśmy klientami, musimy liczyć się z tym, że za pośrednictwem sieci często będziemy mogli dopełnić jedynie część formalności, a resztę już w trybie stacjonarnym.

Pożyczka online – Kasa Stefczyka naprzeciw potrzebom klienta

Ze względu na fakt, iż pożyczki online cieszą się coraz większym zainteresowaniem klientów, kolejne instytucje finansowe dostosowują swoją ofertę do współczesnych potrzeb pożyczkobiorców. Pojawiają się w nich pożyczki bez zaświadczeń, udzielane na prostych i jasnych zasadach, które nie wymagają wizyty w placówce. Jedną z takich instytucji jest Kasa Stefczyka, która przygotowała dla swoich klientów Pożyczkę Online (11,42%), umożliwiającą pozyskanie dodatkowych środków w szybki i prosty sposób.

Samo złożenie wniosku trwa dosłownie kilka minut. Nie potrzeba do niego dołączać żadnych zaświadczeń ani potwierdzenia o zatrudnieniu. W ustaleniu wysokości kolejnych rat oraz długości terminu spłaty zobowiązania można skorzystać z funkcjonalnego kalkulatora pożyczki, dostępnego na stronie internetowej. Dzięki przeprowadzeniu z jego pomocą symulacji spłaty pożyczki można jeszcze lepiej dopasować jej warunki do własnych możliwości finansowych. W ten prosty sposób można pożyczyć nawet do 30 tys. zł. Pozytywne rozpatrzenie wniosku, podobnie jak w przypadku każdego innego zobowiązania, uzależnione jest od indywidualnej oceny zdolności kredytowej klienta.